Еразмус+ 2022-2-RS01-KA122-SCH-000093681 „Сарадња је кључ до успеха” Малага, Шпанија

Оглас за пријављивање наставника

Еразмус - Сарадња је кључ до успеха извештај 13. март 2023.

Извештај о бодовању на конкурсу

Еразмус - Сарадња је кључ до успеха конференција плава сала Народне Скупштине Републике Србије

Слике из Малаге

Еразмус - Сарадња је кључ до успеха извештај акциони план реализације-2023-24.

9. октобар

Делегација Прехрамбено – хемијске школе кренула је данас пут Шпаније
У периоду од 8.10. до 15.10.2023. године у Шпанији, Малага, у оквиру Еразмус + пројекта КА122 SCH „Cooperation is the Key of Success“, Прехрамбено – хемијску школу ће представљати директорка Тања Микић Николић, педагог Гордана Микић, координатор пројекта Јелена Васић и наставници Звонимир Николић, Наташа Бојовић и Данијела Јанковић.

9. октобар

Први радни дан делегације Прехрамбено – хемијске школе у Малаги, Шпанија. Еразмус + пројекат КА122 „Сарадња је кључ до успеха“.

10. октобар

Наша Ирис из idevelop Teacher Training и екипа из Прехрамбено-хемијскe школe Ниш
Сјајна екипа, позитивне вибрације и наша 4C прича: communication, collaboration, critical thinking and creativity.

11. октобар

Еразмус + обогаћује видике

11. октобар

Нова мобилност, нова искуства, нови пријатељи…
Представљамо вам наше колеге из Немачке, Финске, Чешке и Литваније.
Данас смо направили интерактивну мапу наших нових партнерских школа.

13. октобар

У периоду од 8.10. до 15.10.2023. године у Шпанији, Малага, у оквиру Еразмус + пројекта КА121 SCH „Cooperation is the Key of Success“, Прехрамбено – хемијску школу представљају директорка Тања Микић Николић, педагог Гордана Микић, координатор пројекта Јелена Васић и наставници Звонимир Николић, Наташа Бојовић и Данијела Јанковић.

14. октобар

Додела сертификата
Након успешно завршеног стручног усавршавања у оквиру Еразмус + пројекта КА122 „Сарадња је кључ до успеха“ пројектном тиму Прехрамбено – хемијске школе додељени су сертификати.
У канцеларијама наших партнера на пројекту у Малаги #euromind и #IDevelop заједно са колегама из Финске, Немачке, Чешке и Литваније, директорки Тањи Микић Николић, координатору пројекта Јелени Васић, педагогу Гордани Микић и нашим наставницима Наташи Бојовић, Данијели Јанковић и Звонимиру Николићу уручени су сертификати о успешно завршеним курсевима „4C – Cooperation, Communication, Creativity and Critical thinking“ као и „Soft skills for successful teachers“.

14. октобар

Алказаба је величанствено утврђење у Малаги, у Шпанији, изграђено током периода Ал-Андалуса под муслиманском управом. Садашњи комплекс је започет у 11. веку и више пута је модификован или обнављан до 14. века. То је једна од најбоље очуваних тврђава у Шпанији.

19. октобар

У периоду од 9.10. до 13.10.2023. године, учесници мобилности у оквиру Еразмус + пројекта су заједно са колегама из Немачке, Финске, Чешке и Литваније радили на пројекту „Сарадња је кључ до успеха“ у Малаги, Шпанија.
Прва група наставника коју су чинили: Јелена Васић, координатор пројекта, Наташа Бојовић и Звонимир Николић, наставници Прехрамбено – хемијске школе, провели су пет радних дана са колегама из ЕУ на структуираном курсу дизајнираном по захтеву наше школе под називом: „4С – Communication, collaboration creativity and critical thinking“ док је друга група пројектног тима у саставу: Тања Микић Николић, директорка школе, Гордана Микић, педагог и Данијела Јанковић, наставник енглеског језика, присуствовала семинару на тему „Soft skills“.
Дана 13.10. 2023. године, члановима наше делегације уручени су сертификати и Europass документи.
#IDevelop

4. новембар

Učesnici mobilnosti podelili su nezaboravna iskustva sa članovima Nastavničkog veća po povratku iz Malage, u Španiji, tokom realizacije Erazmus plus projekta mobilnosti zaposlenih Prehrambeno-hemijska škola Niš KA122 „Saradnja je ključ do uspeha“.
#IdevelopTeacherTraining

4. новембар

#IdevelopTeacherTraining

8. децембар

Завршна конференција – EU info point Ниш-8.12.2023.

У петак, 8.12.2023. од 12 часова, у просторијама ЕУ инфо кутка  у Нишу, одржана је завршна конференција Еразмус+ пројекта „Сарадња је кључ до успеха“ чији је координатор била Прехрамбено – хемијска школа из Ниша.

Чланови тима су презентовали пројекат од идеје, па све до активности које су уследиле после мобилности.

Специјално место је имала наша гошћа, Јадранка Јуначко, представник наших партнера Idevelop из Шпаније, која се такође обратила скупу.

Ово је била и прилика за промоцију брошуре која је произашла из пројекта, као и дистрибуцију промо материјала (оловке и фасцикле са јасно означеним логом фондације Еразмус +).

Конференцији су присуствовале делегације колега из бројних  нишких основних и средњих школа.