Екипа Прехрамбено-хемијске школе из Ниша је прва на републичком такмичењу из хемије

Републичко такмичење ученика средњих школа из области Опште и неорганске хемије и Хемијске технологије одржано је у Новом Саду од 11.4. до 13.4.2024. године у ТШ „Павле Савић“.
Надметање средњошколаца одржава се по 27. пут, а око стотинак ученика из целе Србије показало је знање на два начина, радећи тестове из теорије, те обављајући практичан рад у лабораторији.
Екипа Прехрамбено – хемијске школе из Ниша у саставу Нера Радосављевић и Наташа Ракић, I – 1, образовни профил техничар за оперативну форензику, освојила је ПРВО место у екипној конкуренцији.
Ученица Нера Радосављевић је освојила треће место у појединачном пласману на предмету Општа и неорганска хемија.
Менторка ученица била је професорка Весна Јовић.
Поносни смо на екипу која је представљала школу у области Хемијске технологије коју су чиниле Јулија Цветковић и Кристина Арсић, 3-2, образовни профил техничар за хемијску и фармацеутску технологију коју је припремала екипа професорки у саставу Драгана Митић, Драгана Гавриловић и Весна Ристић.
Честитамо!