Skip links

Друга шанса за лименку – рециклирај!

Прехрамбено-хемијска школа Ниш са поносом обавештава да је у периоду од 22. априла до 22. јуна 2026. године успешно реализована ученичка иницијатива „Друга шанса за лименку – рециклирај!“, у сарадњи са Националном коалицијом за децентрализацију (НКД).

Током два месеца ученици су, уз подршку наставника и запослених, реализовали бројне активности са циљем подизања свести о значају рециклаже и очувања животне средине. Постављене су кутије за одлагање алуминијумских лименки, организоване презентације на часовима Грађанског васпитања и часовима одељенских старешина, постављени информативни постери, а ученици су делили флајере, беџеве и оловке како би подстакли све да мисле зелено.

Посебан допринос дали су ученице одељења II1 – Магдалена Гаврић, Јана Стојановић, Маша Здравковић, Дуња Јанковић и Хелена Првуловић, које су, уз менторску подршку наставнице Јелене Михајловић и у сарадњи са Ученичким парламентом, активно учествовале у планирању и реализацији свих активности.

Захваљујући ангажовању ученика, наставника и запослених, у школи је прикупљено 11 килограма алуминијумских лименки, које су предате рециклажном центру на даљу обраду.
Велику захвалност упућујемо директорки школе Тањи Микић Николић, као и педагогу школе и координаторки Ученичког парламента Гордани Микић, на подршци, саветима и помоћи током реализације пројекта.

 

Ова иницијатива није само акција прикупљања лименки – она је показала колико су млади важни покретачи позитивних промена и донела много више од самог резултата: развила је еколошку свест, осећај одговорности, тимски дух, солидарност и грађански активизам.


Хвала свим ученицима, наставницима и запосленима који су подржали ову акцију и показали да свака лименка може добити нову шансу. Заједно настављамо да чувамо природу и градимо чистије, здравије и лепше окружење!
#vidimoseueu
#euzatebe

Ова веб локација користи колачиће за побољшање вашег веб искуства.
Home
Account
Cart
Search